Ознака: новинарска екипа

Судот му го продолжи куќниот притвор на лицето кое нападна новинарска...

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје постапувајќи по предлогот на Основното јавно обвинителство – Скопје за продолжување на мерката куќен притвор за М.П.,...

Поднесено Обвинение за насилство врз новинарска екипа

По спроведена претходна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог за кривично дело – Насилство од член 386 став 3...