Ознака: нова цена

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек...

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во...

Фајзер најави четирикратно зголемувае на цената на вакцината против ковид во...

Американскиот фармацевтски гигант Фајзер очекува четирикратно да ја зголеми цената на вакцината против ковид-19 во САД, на 110 до 130 долари по доза, откако...

Дизелот поскапува за два денари, цените на бензините остануваат исти

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република С.Македонија донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во...

Дизелот поскапува за два денара

Дизелот од ноќеска на полноќ поскапува за два денара по литар, а цената на другите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...