Ознака: Модната

Модната револуција слави 10 години

Глобалното движење „Фешн револушн“ годинава одбележува десет години активизам и залагање за етичка, одржлива и фер модна индустрија за сите. Неделата на модната револуција...

Дизајнерката Ли Веи за кулминација на завршната модна ревија во Пекинг

Модната недела со голем светски одзив Модната недела во Пекинг есен/зима 2024 година ги спушти своите завеси минатиот викенд, по повеќедневната модна изложба во главниот...