Ознака: mobilen telefon

Казни за над 80 возачи, најмногу за користење на мобилен телефон

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На подрачјето на Центар изречени се вкупно...