Ознака: Манова

Илинка Манова: Сите ние музичарите треба почесто да настапуваме дома

По настапот на „Охридско лето“ Фестивалот „Охридско лето“ беше домаќин на двајца истакнати музичари - пијанистката Илинка Манова и виолинистот Игор Пикајзен, кои настапија на...

Втора победа на Манова во низа

На три кола до крајот промена на врвот, водат Русинката Малтсевскаја и Грузијката Арабидѕе ШАХ - 23. ПОЕДИНЕЧНО ЕП ЗА ЖЕНИ Македонската надежна репрезентативка Ивана Манова...

Реми на Манова, четири шахистки водат без загубен поен

ПОЕДИНЕЧНО ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО Македонските шахистки Ивана Манова (1.923 рејтинг-поени, рангирана 115-та пред почетокот на турнирот), Катерина Петровска (1.907, 117-та) и Моника Жежовска (1.761, 126-та) освоија...