Ознака: Квалификациски мечеви

Продолжува патот кон ЕП, Македонија ја пречекува Италија

ФУДБАЛ - НЕДЕЛАВА КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2024 Шкотска, Франција, Англија и Португалија играат за продолжување на серијата без загубен бод Квалификациските мечеви за пласман на Европското...

Почнува долгото патување кон СП 2026

ФУДБАЛ В четврток е првиот меч, Парагвај - Перу, со кој ќе почнат квалификациите во Јужна Америка за пласман на СП 2026. Во октомври е...