Ознака: кинески челик

Бајден со повик за тројно зголемување на царините за кинескиот челик

Претседателот на САД Џо Бајден на предизборен митинг денеска во Питсбург, Пенсилванија, ќе повика на тројно зголемување на царините за кинескиот челик и алуминиум...