Ознака: Христијан Пендиков

Преседан е начинот на кој Пендиков е изнесен од државата, смета...

Преседан е начинот на којшто 22-годишиот Христијан Пендиков, секретар на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ од Охрид е изнесен од државата, а истрагата за...

Симпатизерите на ВМРО-БНД најбројни на протестот во Софија за поддршка на...

Пред претставништвото на Европската комисија во Софија се одржува протест за одбрана на правата на Бугарите во Македонија каде се најбројни симпатизери и претставници...

Најавен протест во Софија за поддршка на претепаниот секретар на „Цар...

Протест за поддршка на охриѓанецот Христијан Пендиков кој беше претепан во Охрид, ќе се одржи денеска во 12 часот пред зградата на Европската комисија...

Претепан охриѓанец за кој Бугарите тврдат дека е секретар на „Цар...

Дваесет и едногодишен охриѓанец бил претепан од три лица синоќа околу 21 часот пред угостителски објект во центарот на Охрид, објавува „Макфакс“, наведувајќи дека...