Ознака: Ердојан

Продолжен договорот за извоз на украинско жито од црноморските пристаништа

Договорот за извоз на украинско жито од црноморските пристаништа, кој требаше да истече денеска, е обновен, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. -Договорот за коридорот...