Ознака: енергетска независност од Русија

Фон дер Лајен претстави нова иницијатива за Западен Балкан

Претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен во своето обраќање на Форумот на Глобсек 2023 во Братислава, претстави нова иницијатива за Западен Балкан,...