Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 26037)

Направете шампон за побрз раст и за зајакнување на косата

Ако ѝ дадете соодветна нега на вашата коса, ќе добиете долга и здрава коса! На прво место ќе ви помогне чудотворниот шампон за побрз...

Кои се симптомите на големата кашлица?

Покрај популарниот епитет магарешка, големата кашлица понекогаш се нарекува и 100-дневна кашлица поради должината на симптомите, иако нападите во подоцнежните фази се поретки и...

„Старшип“ е избран за лансирање на приватната вселенска станица Старлаб

Тимот што стои зад проектот за приватната вселенска станица Старлаб официјално потврди дека ја избрал ракетата „Старшип“ на „Спејс-екс“ за својата мисија. - „Спејс-екс“ има...

Таткото на Никола Тесла секој ден му задавал четири вежби

Познато е дека Никола Тесла имал многу чудни и необични навики. Покрај неговиот генијален ум, кој никој не може да го оспори, Никола Тесла...

Изложба на Зоран Лазаревски во МКЦ

В понеделник, 5 февруари, во галеријата на Младинскиот културен центар, во 20 часот, ќе биде отворена изложбата „Над бескрајот на стените“ на Зоран Лазаревски...

Промоција на збирката „Чичко маестро Џамбаз – во светот на децата“

Утре, со почеток во 12 часот, ќе се одржи промоцијата на книгата „Чичко маестро Џамбаз – во светот на децата“, во Дебар Маало, на...

Ме интересираат разликите меѓу љубовните писма и денешните „облачиња“ на социјалните...

Дарко Алексовски, уметник „Помеѓу две страници нежно“ е насловена работилницата за пишување и читање љубовни писма, чиј ментор и координатор е Дарко Алексовски, а ќе...

Човекот што ја направи Македонија подобро место за сите луѓе

В недела Македонија чествува 152 години од раѓањето на нашиот великан Гоце Делчев „Да не мислат, дека јас и моите другари сме совршени. Да видат,...

А по Чебрен – нов Чебрен Митилинеос

Не верувај им на Данајците ни дарови кога носат (Timeo danaos ed porta ferentes) Проф. д-р Константин Димитров Сведоци сме на безмилосно уништување на енергетскиот сектор...

Заложници на сопствената држава

Ќе добие ли државата тужба од граѓаните поради ограничувањето на правото на слободно движење по 12 февруари Постојат неколку сценарија зошто државата ги донесе сопствените...