Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25902)

Меси, Де Брујне и Халанд финалисти

Кај тренерите, номинирани се Пеп Гвардиола, Симоне Инзаги и Лучијано Спалети УЕФА - ИЗБОР ЗА ФУДБАЛЕР НА СЕЗОНАТА 2022/2023 Фудбалерите Лионел Меси, Кевин де Брујне и...

За власта единствена шанса за пат кон Европа, за опозицијата сламка...

Пратениците во обраќањето од собраниската говорница ги повторија веќе познатите ставови, дека за оние што се во власта ова е шанса за брзо интегрирање...

Денот Р

Фамозниот ден Д, кога требаше да започне процедурата за уставни измени и внесување на Бугарите во Уставот, дојде и помина, без никакви драматични случувања,...

Адријана Поп Арсова единствена македонска претставничка

Таа ќе настапи во маратонската трка идната сабота, додека денеска на програмата на СП се вкупно четири финални дисциплини ДЕНЕСКА ВО БУДИМПЕШТА ПОЧНУВА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО...

Кој е излезот од македонскиот лавиринт?

Политичките аналитичари, професори, правници и економисти со кои разговаравме проценуваат дека почетокот на оваа собраниска седница наменета за менување на Уставот, како уште еден...

Западните обиди за зближување ги охрабруваат политиките на Пекинг

Со намерата на американската администрација да се ангажира повеќе во билатералните односи за нивно подобрување, Кина има целосна слобода да ги спроведува своите цели...

И онака сите ќе умреме

Добро, не ти е срам? Зошто? Што направив сега? Биваше да ми го заборавиш роденденот? А, не, драга моја! Јас со такви глупости веќе не се занимавам....

Денот потоа – тешкиот мамурлак по падот на Зоран Заев

Што ќе се случи по неуспехот на гласањето за уставни измени според предлогот Ковачевски - Петков? Македонија доаѓа до крајот на најконтроверзната епизода од...