Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25848)

Новиот филм за Барби користеше толку многу розова боја што имаше...

Новиот филм за познатата кукла Барби на Грета Гервиг беше толку посветен на тоа сè да биде розово што во еден момент имаше меѓународен...

Неколку лица се повредени за време на снимањето на продолжението на...

За време на снимањето на продолжението на култниот филм „Гладијатор“ неодамна беа повредени неколку лица. Како што пренесуваат странските медиуми, шест лица што биле вклучени...

Ема Стоун, Марк Рафало и Вилем Дефо во новиот филм „Сироти...

Студиото „Твентиет сенчури“ го објави трејлерот за „Сироти суштества“, во режија на Јоргос Лантимос, со Ема Стоун, Марко Рафало и Вилем Дефо во главните...

Предлози за сите што сакаат мистични и психолошки серии

Ако сте љубител на мистерии и психолошки трилери, овој текст е наменет за вас. Овој пат издвоивме пет одлични серии што ги класифицираме во...

Што се случува со вашето тело ако немате доволно витамин Д?

Кога станува збор за повеќето хранливи материи, можно е да добиете сѐ што ви треба со јадење широк спектар целосни намирници, но витаминот Д...

Трикот со „обратна психологија“ ќе ви помогне да заспиете за неколку...

Сигурно ви се случило повеќепати да се превртувате во креветот затоа што не можете да заспиете и сте будни додека минутите и часовите минуваат. Се...

Променете ја исхраната, вратете го часовникот на вашата меморија

Мала промена во исхраната, кога оброците ги збогатувате со исхрана полна со свеж зеленчук и ја намалувате преработената храна, може да биде многу корисна...

Порано денот траел 19 часа

Во далечното минато денот траел 19 часа, бидејќи Месечината била поблиску до Земјата. Научниците објаснија како растојанието помеѓу Месечината и Земјата и другите природни...

Ацо Шопов: „Дванаестмината од сончевата колона на младоста“, 1961 г.

По повод 80 години од масакрот во Ваташа (извадоци) Во оваа приказна нема ништо измислено. Во оваа приказна животот е посилен од зборовите. Во оваа приказна...

Дваесет години „Арт поинт Гумно“

Со големата ретроспективна изложба на дела од постојаната колекција на „Арт поинт Гумно“ од селото Слојштица, Демир Хисар, која ќе биде поставена во преубавиот...