Ознака: Џамбаски

Пешевска до Џамбаски: Почитувајте го правото на самоопределување и спроведете ги...

„Накратко сакам само да ги дообјаснам некој работи на колегата Џамбаски. Вчера очигледно не сте ме разбрале и тоа е доказ дека говориме на...

Нови провокации од бугарскиот европратеник Џамбаски

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски повторно со провокации кон Македонија. Овојпат, тој ги насочи критиките кон ВМРО-ДПМНЕ. - Животот и честа на Бугарите мора да бидат...

Џамбаски обвинува: Mакедонските власти со голема лобистичка офанзива во Европа на...

Европратеникот Ангел Џамбаски ја обвини македонската Влада дека започнала голема лобистичка офанзива во Европа. „Координиран напад организиран од властите во Скопје. Додека Европскиот парламент започнува...

Џамбаски: Официјалните власти во Скопје прават „црни“ списоци за забрана за...

Се огласи бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски по изјавата на македонскиот претседател Стево Пендаровски во врска со доаѓањето на бугарските политичари во земјава, кои се...

Џамбаски: Нема да дозволам името на Гоце Делчев да биде цел...

Нема да дозволам името на Гоце Делчев да биде цел на пазарење во рацете на бесрамните политички трговци во Скопје, пишува на социјалните мрежи...

Џамбаски обвинува дека Бугарските клубови се палат, а Бугарите во Македонија...

Бугарските клубови се палат, напаѓаат, пукаат во израз на национална омраза, Бугарите во Македонија се напаѓаат поради нивното национално самоопределување, класичен криминал, пишува на...

За евроамбасадорот Гир, неприфатливи се изјавите на европратеникот Џамбаски за Пендаровски...

Евроамбасадорот Дејвид Гир ја осуди изјавата на бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски во врска со територијалните претензии и ја оцени како неприфатлива. Во врска со неодамнешните...

Пендаровски не го коментира Џамбаски за „Стево Коминтерната“ и атентатот на...

Од Кабинетот на македонскиот претседател Стево Пендаровски не ја коментират денешната изјава на бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, во која тој „го потсетува Пендаровски како...

МНР со остра осуда на изјавите на Џамбаски, Пендаровски да реагира...

Министерството за надворешни работи уште еднаш остро реагираше со осуда за изјавите на европратеникот Џамбаски за што по дипломатски пат го известува и Министерството...

МВР најавува најавува реакција, Џамбаски со закана за атентат врз Пендаровски

МВР на 4 февруари ќе носи одлука дали ќе забрани влез за бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски и други политичари ако одлучат да дојдат на...