Ознака: број на загинати

Бројот на загинати во земјотресот се искачи над 15.383

Бројот на загинати во катастрофалните земјотреси што во понеделникот ги погодија Турција и Сирија се искачи над 15.383, соопштија денеска турските и сириските власти. Турската...

Бројот на загинати во Турција и Сирија надмина 11 илјади, тлото...

Спасувачките тимови продолжуваат со потрагата по преживеани, додека бројот на загинати по разорните земјотреси долж турско-сириската граница надмина 11.000. Тој број се очекува да се...