Ознака: бомбаш самоубиец

Бомбаш самоубиец се разнесе пред зградата на полицијата во Анкара

Во Анкара денеска се случи терористички напад кога бомбаш самоубиец активирал експлозивна направа во близина на зградата на полицијата, пренесоа турските медиуми. Турскиот министер за...

Во бомбашки напад во главниот град на Сомалија загинаа 13 лица

Најмалку 12 невини лица загинаа откако бомбаш-самоубиец денеска удрил со автомпбил во приватна компанија за обезбедување која работи за Обединетите нации (ОН) во сомалискиот...