Ознака: 1 место

Ѓоковиќ се врати на првото место на АТП ранг-листата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се врати на првото место на АТП ранг-листата објавена денеска. По освојувањето на Австралија опен, 35-годишниот Ѓоковиќ со 7070 поени...