Ознака: џон мекафи

Основачот на „Мекафи“ пронајден мртов во затвор по одобрената екстрадиција во...

Американскиот тајкун Џон Мекафи, креаторот на популарната програма за безбедност на Интернет, беше пронајден мртов во затворска ќелија во Шпанија, само неколку часа откако...