Ознака: Џејмс Бонд

Идрис Елба најголем фаворит за Џејмс Бонд

Откако Даниел Крег се збогуваше со улогата на Џејмс Бонд што ја играше во последните 15 години, продуцентите се најдоа пред тешка задача. Сепак,...

Кој ќе биде новиот Џејмс Бонд?

Откако Даниел Крег најави дека ја напушта популарната филмска франшиза за познатиот британски шпион, почнаа шпекулациите кој ќе биде неговиот наследник. „Крег ги испорача...

Даниел Крег се збогува од Џејмс Бонд

Иако мислеше дека го заврши својот мандат како Џејмс Бонд со филмот „Спектар“, Даниел Крег беше дел и од 25-от филм за најпознатиот таен...

Каде е автомобилот „астон мартин“ што го возеше Џејмс Бонд во...

„Астон мартин ДБ5“ од филмот „Голдфингер“ од серијалот за авантурите на тајниот агент 007, Џејмс Бонд, несомнено е еден од најпрепознатливите автомобили во историјата...

Ретка колекција книги за Џејмс Бонд на продажба за 475 илјади...

Ретка колекција на првото издание на книги за тајниот агент Џејмс Бонд ќе се продава на аукција за 475 илјади фунти. Колекцијата ги содржи...

По третпат одложена премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд

Премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд „Не е време за умирање“ повторно е одложена поради пандемијата. Новиот датум на премиерата е 8 октомври,...

Реге Жан Пејџ е нов фаворит за улогата на Џејмс Бонд

Реге Жан Пејџ ја освои светската публика со улогата на Сајмон Басет, војводата од Хејстингс, во историската драма „Бриџертон“ на „Нетфликс“ и неговите обожаватели...

Почина актерот Шон Конери

На 90-годишна возраст почина актерот Шон Конери, објави Би-би-си. Шкотскиот актер беше најпознат по улогата на Џејмс Бонд, и токму тој, според многумина, најдобро го...

Премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд одложена поради коронакризата

Премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд „Не е време за умирање“ повторно е одложена за седум месеци поради коронакризата. Новиот филм во режија на...

Кој ќе биде следниот агент 007?

Даниел Крејг последен пат го играше Џејмс Бонд. Неговото последно појавување во улогата на агентот 007 во „Нема време за умирање“, требаше веќе да...