Ознака: штета

Зарем македонските институции да бранат интереси на друга држава?!

Сите институционални пропусти се на штета на граѓаните Почна целосната примена на фамозниот член 10 од Преспанската спогодба, со кој од денеска веќе не важат...

Џафери: Полицијата изврши увид, Крмов ќе треба да ја плати направената...

По завршување на продолжението на 131. седница и гласањето за новиот Деловник на Собранието синоќа во пленарната сала припадници на МВР извршиле увид на...

Штетите од земјотресот во Турција ќе надминат 100 милијарди долари

Штетата предизвикана од разорниот земјотрес во Турција на 6 февруари ќе надмине 100 милијарди долари, соопшти денеска Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП). Претставникот...

Во корист на сопствената штета

Македонските новинари, во организација на ЗНМ и ССНМ, излегоа на протестен марш од Владата до Собранието и го кренаа својот глас за актуелните состојби...

Осигурителни компании исплаќале различни износи за исти повреди од незгода –...

Агенцијата за супервизија на осигурување (АСО) воведе минимални износи на исплатени штети за инвалидитет откако увиде дека осигурителните компании исплаќаат различни износи за слични или...

Според истрагата, уништени се 250 метри од гасоводот Северен тек 1

Еден крак од гасоводот „Северен тек 1“  е уништен во должина од околу 250 метри во експлозија на крајот на септември, соопшти денеска операторот,...

Силно невреме вечерва ја зафати Струмица

Силно невреме со грмотевици и силен дожд вечерва ја зафати Струмица и регионот. Дождот поплави дел од улиците низ градот, а обилните врнежите во некои...

Од торнадо во германскиот град Падерборн повредени повеќе од 40 луѓе

Повеќе 40 лица се повредени, од кои 10 потешко, во невремето што попладнево го зафати западниот германски град Падерборн, соопштија официјални лица, пренесе ДПА. -...

Општина Тетово поднесе кривична пријава за Теута Арифи, Касами обвини за...

Градоначалникот на Тетово, Биљал Касами објави дека општината поднела кривична пријава против поранешната градоначалничка Теута Арифи за еден предмет на експропријација. Тој ја обвини...

Бајден: Штетата од глобалното затоплување е 100 милијарди долари годишно

САД ја проценуваат штетата од глобалното затоплување оваа година на 100 милијарди долари, изјави американскиот претседател Џо Бајден во Њу Џерси. - Само оваа година...