Ознака: хуан карлос

Ќе добие ли избеганиот шпански монарх кралско добредојде дома?

Во Каса Лучио, ресторан во близина на кралскиот дворец во Мадрид во кој често навраќал поранешниот шпански крал Хуан Карлос Први, гостите деновиве шпекулираат...

Избеганиот поранешен шпански крал престојува во луксузен хотел во Абу Даби

Поранешниот шпански крал Хуан Карлос (82) престојува во ексклузивниот хотел „Емират палас“ во Абу Даби, каде што се наоѓа од понеделникот кога ја напушти...

Прашањето каде се наоѓа кралот во егзил ја збунува Шпанија

Шпанските медиуми на големо шпекулираат каде биде можел да се наоѓа поранешниот крал Хуан Карлос Први (82) по неговата неочекувана објава за напуштање на...

Поранешниот шпански крал ја напушти државата насред обвинувањата за корупција

Поранешниот шпански крал Хуан Карлос Првиот (82) кој ја водеше државата во транзицијата од диктатура до демократија, ја напушти Шпанија откако неговото име беше...