Ознака: „ФОРБС“

„Форбс“ пишува дека по мобилизацијата Русија ја напуштиле милион лица, Песков...

Од почетокот на мобилизацијата во Русија, на 21 септември, земјата ја напуштиле речиси милион лица, соопшти денеска руското издание на „Форбс“, цитирајќи извор запознаен...

Леброн Џејмс – прв активен кошаркар милијардер

„ФОРБС“ Леброн Џејмс (37), 18-кратниот учесник на кошаркарските НБА олстар-мечеви, четирикратен шампион во НБА-лигата, освојувач на два златни медала на летни олимписки игри, достигна уште...

Десетте најплатени спортистки заработија 23 отсто повеќе од лани

СПОРЕД „ФОРБС“ Јапонката Наоми Осака, четирикратна тениска гранслем-шампионка, е најплатената спортистка во светот, според листата објавена од бизнис-магазинот „Форбс“. Осака заработи 57,3 милиони долари од...