Ознака: ученик

Почина 15-годишниот ученик што беше претепан пред училиште во јужна Франција

Петнаесетгодишниот ученик, кој беше тешко претепан во близина на своето училиште во градот Вири Шатијон на југот на Франција, почина денеска во болницата каде...

Жена пријавила дека наставник поттикнувал малолетник физички да го нападне нејзиниот...

Жена од Скопје денеска пријавила дека на 19 мај на час во основно училиште во Карпош по претходно недоразбирање меѓу нејзиниот малолетен син и...

Дете се заканило на професор дека ќе донесе бомба и ќе...

Српската полиција уапси 19-годишник од Пирот поради сомнение дека му се заканил на професорот во гимназијата каде што учел, дека ќе донесе бомба. М.А. е...

Ученикот кој го поддржа убиецот од Србија доби забрана за влез...

Б.М. (14), ученик од осмо одделение на Основното училиште „Трива Витасовиќ“ во Лачарка, Србија, кој на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија од апсењето на...

Родители бараат решение за проблематичен ученик од ОУ „Браќа Миладиновци“, тврдат...

Родители од основното училиште „Браќа Миладиновци“ во Скопје бараат да се реши проблемот со еден ученик кој, според нив, носи ладно оружје во училиште...

Поранешна ученичка со нож нападнала ученик и професорка во средно училиште...

Поранешна ученичка со кујнски нож повредила ученик (15) во приватното училиште „Руѓер Бошковиќ“ во Белград и една професорка која се обидела да ја спречи...

Герасимовски ја донираше мартовската плата за ученик кој треба да се...

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски ја донираше својата мартовска плата за извршување на оперативна интервенција на ученик кој боледува од аневризма на главата...

Ученикот што го повлече столчето на наставничката во Србија се обидел...

Таткото на ученикот Н.Ж. (17), кој на 9 ноември во Техничкото училиште во Трстеник повлече столче на наставничка, пријавил дека неговиот син синоќа се...

Поднесено обвинение за професорот од Струга​, кој со боксирач удрил ученик

Основното јавно обвинителство од Струга поднесе обвинителен предлог против 57-годишниот професор од Струга, за стореното кривично дело – насилство, казниво од Кривичниот законик. Обвинетиот на...

Вработен во обезбедување нападнал ученик во основно училиште

Полицијата ќе поднесе кривична пријава против 36-годишно лице кое извршило кривично дело насилство врз дете. „Пријавениот, вработен како обезбедување во основно училиште во Кочани, на 6.10.2021...