Ознака: упад

Венецуела побара итна седница на СБ на ОН за упадот на...

Венецуела побара Советот за безбедност на ОН да одржи итен состанок за да разговара за наводниот упад на платениците за кој Каракас тврди дека...

Спасовски сведочеше за „27 април“, судењето продолжува на 15 мај

Судењето за организаторите на упадот во Собранието од 27 април 2017 година, ќе продолжи на 15 мај, кога е предвидено да бидат сослушани сведоците...

Продолжува судењето за „27 април“

Судењето за упадот и насилствата во Собранието од 27 април 2017 година, продолжува денеска со рочиштето на кое е предвидено да сведочат Михаил Младеновски...

Спасовски: 27 април е најмрачниот ден во поновата историја

Премиерот Оливер Спасовски по повод упадот во Собранието на 27-април – датум познат и како „крвавиот четврток“, напиша дека денеска се сеќаваме на најмрачниот...

Прифатено обвинението за организаторите на „27 април“

Основниот Кривичен суд денеска соопшти дека Советот за оценка на обвинителен акт го одобрил обвинението за настаните од 27 април 2017 година во Собранието,...

Иранскиот гнев кон „големата сатана“ не стивнува

Поради постапките на Трамп во однос на Иран, Америка и во иднина ќе ја задржи репутацијата на сатана Њузвик Автор: Дејвид Бренан Државно организирани митинзи се одржаа...

Апостолски: Судот ја одложи оценката на обвинението за 27 април, ги...

Адвокатот на обвинетиот поранешен директор на УБК Владимир Атанасовски, Јордан Апостолски, рече дека судот го одложил рочиштето за оценка на обвинението за 27 април,...

Упад во домот на руска функционерка

Маскиран напаѓач влегол во куќата на претседателката на Централната изборна комисија на Русија, Ела Памфилова, ја погодил со зашеметувач и потоа избегал, пренесува ТАСС. -Инспекторите...

Полицијата започна со апсења по упадот во парламентот на Хонгконг

Најмалку 12 лица, од кои 11 мажи и една жена, беа уапсени во првата акција на полицијата на Хонгконг по упадот и вандализирањето на...

Полицијата во Австралија упадна во државната телевизија поради вестите за Авганистан

Австралиската полиција ги претресе канцелариите на Националната телевизија поради објавените вести од 2017 година во кои се обвинуваат австралиските специјални сили за убиства во...