Ознака: упад

Повредени ученик и директор на училиште во Атина при упад на...

Со чекан и нож, 19-годишник утрово упаднал во средно училиште во Атина и ги повредил директорот и еден ученик, кои се пренесени во болница,...

Семејствата на киднапираните Израелци упаднаа во Парламентот, бараaт итно ослободување на...

Десетици членови на семејствата на заложниците кои ги држи Хамас во Газа упаднаа денеска на состанокот на комисијата за финансии во израелскиот Парламент, извикувајќи...

Триесетдневен притвор за петтоосомничениот за упадот во М-НАВ

Триесетдневен притвор му одреди Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје на петтиот осомничен за упадот во објектот на Контролата на летање на аеродромот...

Судот одлучува по жалбата на Обвинителството за упадот во М-НАВ, адвокатот...

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје денеска одлучува по жалбата на Основното јавно обвинителство – Скопје против решенија на судии од претходна постапка...

Тајван известува за упад на 20 кинески воени авиони

Министерството за одбрана на Тајван соопшти дека открило 20 кинески воени авиони кои влегле во зоната за воздушна одбрана на островот во последните 24...

Маж со автомобил упаднал во Апостолската палата на Ватикан

Маж со автомобил синоќа го пробил обезбедувањето на капијата на Ватикан, стигнувајќи до централниот двор на Апостолската палата, по што и се предал на...

Прелиминарна истрага на Обвинителството во Солун за упадот на изложбата на...

По наредба на првиот човек на Солунското обвинителство Димитрис Смирнис, обвинителот за кривични дела ќе започне итна прелиминарна истрага за откривање на сторителите на...

Осудените бараат правда, обвинетите ќе се судат одново – шест години...

По шест години од инцидентите во Собранието на 27 април, осудените за извршителство бараат правда, обвинетите за организирање ќе се судат одново. Судијката Добрила...

Вооружен маж се обидел да упадне во руското Министерство за одбрана...

Според руските медиуми, вооружен маж се обидел да упадне во руското Министерство за одбрана, кое се наоѓа во строгиот центар на Москва. Агенциите за спроведување...

Тројца затвореници од „Идризово” упаднале во канцеларија на затворската полиција и...

Тројца затвореници влегле во канцеларијата во зградата на затвореното одделение во затворот „Идризово“, во која имало вработени лица, при што едниот од осудениците оштетил...