Ознака: укинување

Меџити до Владата доставил информацијата за укинување на организациските директори

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска соопшти дека информацијата за укинување на организациските директори на клиниките е доставена до Владата. - Модалитетите ќе ги одлучиме...

Левица бара да се укинат друштвата за брзи кредити кои профитираат...

Во услови на растечка сиромаштија и енормна стапка на инфлација, Владата предводена од социјал-демократи не нуди никакви суштински мерки за заштита на социјално загрозените...

МАСИТ: Да не се укинуваат социјалните мрежи, туку да се насочат...

Средствата и каналите за комуникација како социјални мрежи и останати форми треба да се насочат во едукативни цели, а не да се укинуваат. За...

АТП воведува револуционерна промена во тенисот од 2025 година, ги укинува...

АТП одлучи да ја укине функцијата на линиски судии во тенисот од 2025 година. Линиските судии ќе бидат заменети со видео технологија која ќе...

Одлуката на Косово за укинување на Управувачкиот тим за ЗСО го...

Портпаролот на Европската унија, Петар Стано, изјави дека одлуката на Косово да го распушти Управувачкиот тим, кој го подготви Статутот на Заедницата на српски...

Грција ги укинува Ковид мерките

По препорака од надлежната комисија на експерти во Министерството за здравство, Грција ги укинува постоечките мерки за заштита од Ковид-19, со исклучок на оние...

Советот на ЕУ даде зелено светло за укинување на визниот режим...

Советот на Европската Унија, денеска во прво читање, усвои став за укинување на визниот режим за граѓаните на Косово најдоцна од 1 јануари следната...

Укинат ковид-тестот пред операции за кој пациентите најчесто плаќаа од свој...

„Мој термин“ ги укина пунктовите за тестирање за ковид-19 во Скопје и матичните лекари ги извести дека од понеделник ПЦР тест ќе се прави...

Нема веќе бесплатен автобуски превоз од утре

Од утре претставува да важи одлуката за бесплатен јавен градски превоз која времено беше донесена како една од пакетот мерки на град Скопје за...

Усвоени законски измени за укинување на прогресивното оданочување и даночење камати...

Собранието ги усвои измените на Законот за данокот на личен доход со кој од 1 јануари 2023 година се продолжува со примена на рамниот...