Ознака: трета светска војна

Избивањето на Трета светска војна мора да се спречи, порача Лукашенко

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, изјави дека не треба да се дозволи да избие Трета светска војна, бидејќи во спротивно нуклеарна апокалипса е неизбежна. -...

Зеленски предупреди на опасност од Трета светска војна

Украинскиот претседател Володимир Зеленски повика на посилна воена поддршка од западните земји, предупредувајќи дека ако Украина не може да ја победи Русија, конфликтот ќе...

Трамп: Ќе спречам трета светска војна

Светот никогаш не бил толку блиску до избувнувањето на Третата светска војна, изјави поранешниот американски претседател Доналд Трамп обраќајќи им се на своите приврзаници...

Медведев: Западот ги игнорира сигналите од Русија и го турка светот...

Дмитри Медведев, заменик-претседател на Советот за безбедност на Кремљ, во интервју за „ТАСС“ и „РТ“ вели дека руските противници на Запад ги игнорираат сигналите...

Зголемувањето на воената помош за Киев луд потег на Западот, Трета...

Украина можеби никогаш нема да биде примена во НАТО, Алијансата едноставно се плаши тоа да го каже гласно, смета заменик-претседателот на Советот за безбедност...

Планетата се приближува до третата светска војна, во која нема да...

Планетата се приближува до третата светска војна, но во таа војна нема да има победници, изјави заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј Медведев. -...

Трамп: Се наоѓаме на работ на трета светска војна

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска оцени дека светот никогаш не бил поблиску до трета светска војна и дека актуелниот американски претседател Џо Бајден...

Има ли во Северно Море пингвини и електрични јагули?

Година 1995. Регрутација. Спортска медицина. Прегледи. Моите очи. Моите страшно слаби очи. Воена болница. Доктор специјалист. Преглед. Мислење. Назад во Спортска медицина. На воената...

Медведев: Русија нема да дозволи почеток на Трета светска војна

Русија нема да дозволи избувнување на Трета светска војна, но во случај на напад земјата е во состојба веднаш да одговори исклучително силно, изјави...

Путин: И да го потопевме британскиот брод, немаше да избие Трета...

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека уништувачот на британската кралска морнарица во Црното Море намерно се обидел да ги тестира одбранбените способности на...