Ознака: рфм

РФМ ја предаде на Детско село донацијата собрана од спектаклот „Сите...

Ви благодариме од срце! 460 деца и млади без родителска грижа растат во семејство благодарение на вас“, пишува на врамениот дрес кој Ракометната федерација на Македонија...

РФМ ќе го донира приходот од ракометниот спектакл во „СОС Детско...

Ракометната федерација на Македонија, со особена чест и задоволство го најавува мечот на деценијата, во чии рамки спортските сили ќе ги одмерат ракометните ветерани...

Мукаетов: Да покажеме што значи спортот број еден во Македонија

ДВАЕСЕТИНА ДЕНА ДО ПОЧЕТОКОТ НА ЕП 2022 ЗА РАКОМЕТАРКИ Ова првенство се одржува во важен момент за нашата држава, кога женскиот ракомет полека, но сигурно,...

РФМ ќе ги награди златните кадети со 700.000 илјади денари

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов денес се сретна со македонската кадетска репрезентација која завчера го освои ЕХФ шампионатот што се...

Македонските одбојкари ќе играат на фајналфорот од Европската сребрена лига

Македонската одбојкарска репрезентација доби можност да игра во полуфиналето на Европската сребрена лига. Македонските одбојкари изборија учество меѓу четирите најдобри во Сребрената лига, откако...

РФМ ја исплати наградата од 50.000 евра на машката репрезентација за...

Ракометната федерација на Македонија во текот на вчерашниот ден ја исплати наградата од 50.000 евра на машката сениорска репрезентација за пласманот на Светското првенство...

Мукаетов останува на чело на РФМ

Актуелниот претседател на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов ќе продолжи да ја извршува функцијата и покрај неодамнешните најави за негово повлекување. Мукаетов на...

Пет случаи на ковид-19 во репрезентацијата пред заминувањето на ЕП

Петмина членови на македонската репрезентација биле позитивни на ковид-19 на последното задолжително тестирање во пресрет на заминувањето на Европското првенство, соопшти Ракометната федерација на...

РФМ на ракометарите им вети премија од 50 илјади евра за...

Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија (РФМ) донесе одлука да ги награди ракометарите на машката сениорска репрезентација со 50.000 евра доколку обезбедат пласман...

Голден Арт бара санкции за десетмина ракометари поради неисполнување на обврските

Ракометниот клуб Голден Арт ја информира пошироката спортска јавност дека на 6 септември (понеделник) преку својот адвокат поднесе барање до Ракометната федерација на Македонија...