Ознака: романовце

Повредена жена почина во болница по експлозијата во Романовце

Шеесет и три-годишна жена која беше меѓу повредените во експлозијата на плинска боца што се случи минатиот викенд во кумановското село Романовце, во болница...

Трагедија во кумановско Романовце

Три деца загинаа, а седум лица добиле изгореници при експлозија на плинска боца Три деца на возраст од осум, девет и десет години настрадаа во...

Четворица пациенти по инцидентот во Романовце се во животна опасност

Во текот на денешниот ден во Клиничкиот центар во Скопје примени се седум пациенти со изгореници, повредени од експлозија на плинска боца во кумановското...

Три деца загинаа, а шест луѓе се повредени во експлозија на...

Во семејна куќа во кумановското село Романовце утрово експлодирала плинска боца, по што, неофицијално, загинале три деца, а шест лица се тешко повредени. Несреќата се...