Ознака: ракометен куп

Ракометарите на Алкалоид го освоија трофејот во Купот

Ракометарите на Алкалоид се победници во Купот на Македонија, откако вечерва во финалето одиграно во СРЦ „Борис Трајковски“ во Скопје го совладаа фаворитот Еурофарм...

Талески му го донесе на Вардар трофејот во Купот

Со голот на Филип Талески во последните секунди, Вардар го совлада лутиот ривал Еурофарм Пелистер со 23-22, во финалето на Купот одиграно вечерва во...

Блажевска: Со години се развива тимот на ЖРК Металург со победнички...

Заслугата за освоениот Куп е на храбрите девојки со силен карактер, желба и победнички дух, кои успеаја да се издигнат над секојдневните проблеми и...

Вардар го освои Купот на Македонија

Ракометарите на Вардар по 14-ти пат го освоија Купот на Македонија, откако го победија Пелистер со 26-24 во финалето одиграно попладнево во салата „Автокоманда“. Вардар...

Вардар се пласира во финалето на Купот по дербито против Металург

Ракометарите на Вардар се пласираа во финалето на Купот откако го добија дербито против бранителот на трофејот Металург со 27-22, во првото полуфинале одиграно...

Салата „Младост“ подмладена за ракометниот куп

Во Битола се е подготвено за завршницата од купот на Македонија во ракомет. Спортската сала „Младост“ токму за овој турнир доби речиси нов лик...