Ознака: Премиер-лигата

Заборски: Нашите најдобри каратисти покажаа дека се во добра форма пред...

Европското првенство треба да се одржи од 8 до 12 мај во Задар, Хрватска ПО НАСТАПОТ ВО ПРЕМИЕР-ЛИГАТА ВО КАИРО Каратистот на КК Макпетрол, Петар Спасеновски...

Периш: Премиер-лигата разгледува ограничувања на платите на клубовите

ФУДБАЛ Премиер-лигата разгледува ограничување на платите на клубовите за да ја одржи конкурентна врвната фудбалска лига, изјави претседателот на Кристал палас, Стив Периш, пренесе „Индепендент“. -...

Трендови – враќање на деветката, рекордно загубено време, ученици на Гвардиола…

Како карактеристики на сезоната, „Скај спорт“ ги посочи физичката доминација на Манчестер сити, порастот на позициската флуидност, опстанувањето на промовираните тимови, највисокото ниво досега...

Рестрикции на трошоците за трансфери и за плати

Премиер-лигата се подготвува да ја следи УЕФА и да воведе нови рестрикции во врска со потрошувачката, според кои клубовите ќе можат да потрошат најмногу...

Сите англиски европски прваци одново во Премиер-лигата

Нотингем форест, европскиот шампион во 1979 и во 1980 година, по 23 години е премиерлигаш, по победата во финалето на плејофот со Хадерсфилд Нотингем форест...

ВАР ќе толерира „мали“ офсајди!

Головите нема да бидат поништувани за мали офсајди поради „ноктите на нозете или носовите“ на напаѓачите, вели главниот судија во Премиер-лигата, Мајк Рајли ФУДБАЛ, ВО...

„Пошироки линии за офсајд“ и нови појаснувања за играњето со рака

Тоа во практика значи дека во Премиер-лигата би се исклучиле случаите кога поради прстот понапред на играчот бил поништен голот, како што се случуваше...

„Рабоната“ на Ламела го одбележи севернолондонското дерби

Арсенал го совлада Тотенхем со 2-1, а ретко виден гол постигна Ерик Ламела ФУДБАЛ, ПРЕМИЕР-ЛИГА Во дербито на северен Лондон, Арсенал го совлада Тотенхем со 2-1,...

Премиер-лигата ќе ги одложи тест-настаните за присуство на гледачи на мечевите

ФУДБАЛ Англиската фудбалска Премиер-лига соопшти дека ќе ги одложи тест-настаните со гледачи, по одлуката на Владата на Велика Британија да го ограничи бројот на гледачи...

Дури 15 поранешни прваци се во трка по англискиот трофеј

Натпреварувањето сезонава ќе има најголем број поранешни шампиони откако се игра Премиер-лигата (од 1992 година) и исто колку што играа пред 51 година, во...