Ознака: прекин

Нов тактички тренд на СП – голови од прекин

СП 2018 постави рекорд - 68 гола на 63 меча (без финалето Франција - Хрватска) постигнати од прекин (корнер, слободен удар), објави ФИФА во...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Свети Николе

Нормализиран е сообраќајот на регионалниот пат Куманово- Свети Николе кај месноста Мездра, откако претходно беше во прекин поради сообраќајна незгода. Како што соопшти Автомото сојузот...

Курц : ЕУ треба да ги прекине преговорите со Турција

Австрискиот канцелар Себастијан Курц го повтори ставот дека Европската унија треба да ги прекине пристапните преговори со Анкара. - Критериумите за пристап повеќе не се...