Ознака: поскапување на струјата

Ако се прифатат барањата на ЕВН, МЕПСО и Електродистрибуција, струјата ќе...

Барања за промени на цените од 1 јануари во Регулаторна комисија за енергетика досега поднеле АД МЕПСО за пренос на струја, Електродистрибуција за дистрибуција...

Бислимоски: Сметките за струја можно е да бидат повисоки за 10...

Можно е од први јули цената на струјата да се зголеми за 10 проценти, предупредува претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски. Една од...

Протест во Кичево против поскапување на струјата

Попладнево од 18 часот и во Кичево беше организиран граѓански протест на кој граѓаните побараа цената на струјата да не оди нагоре во време...

Протести против поскапување на струјата во повеќе градови

Почна протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија во Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга, а главниот се одвива во Скопје. Протестот во Скопје почна...