Ознака: полов напад

Притворен наставник од Струмица осомничен за полов напад врз дете

Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишник осомничен за кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило...

Притвор за 19-годишно момче поради полов напад врз малолетната сестра

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 19-годишен жител на селото Дреново, осомничен дека сторил кривично дело – полов напад...

Лажен оџа и негови соработници осомничени за полов напад врз девојче...

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, кое лажно се претставувало како оџа и извршило полов напад врз...

Истрага за полов напад врз дете во Прилеп

Основното јавно обвинителство Прилеп побара спроведување истражна постапка против едно лице, на возраст од 31 година, за кривични дела – полов напад врз дете...

Месец дена притвор на старец за полов напад на девојче

Битолската јавност е згрозена. Старец на возраст од 72 години напаствувал малолетно девојче на возраст од 10 години. По барање на Основното јавно обвинителство судија...

Кумановец ја силувал и снимал својата ќерка, видеата ги објавувал на...

Триесет и деветгодишен кумановец ја силувал својата ќерка, снимал со мобилен телефон и видеата ги објавувал на социјалните мрежи. Грозоморниот чин го повторувал неколку...

Кавадарчанец извршил полов напад врз деца

Во Кавадарци извршен е полов напад врз деца на возраст од 7 и 5,5 години, известува МВР. Од таму додаваат дека обвинителството во Кавадарци има...

На тренерот осомничен за полови злоупотреби на ученички му била одземена...

Четириесет и шестгодишниот тренер по џудо од Прилеп, кој се сомничи за полови злоупотреби на малолетнички кои му биле ученички, бил на дисциплинска постапка...

Притвор за битолчанец кој извршил полов напад врз внука

Битола е во шок. Според основани сомневања жител на едно битолско село деновиве извршил полов напад врз малолетна внука. Поради таквите основани сомневања Основното јавно...

Притвор за полов напад врз дете

Битолското обвинителство поведе постапка против едно лице за полов напад врз дете кое не наполнило 14 години. - До Основниот суд Битола обвинителството поднесе предлог...