Ознака: пожарникар

Самозапалени возила честа слика во лето: Зошто се случуваат пожарите

Високите температури знаат да предизвикаат големи несреќи и кај возилата. Пожарите што настануваат во автомобилите се посебно опасни, зашто многу брзо се шират Недоволно одржување...

Пожарникар загина при гаснење на пожар во Канада, четврти годинава

Пожарникар кој гаснел пожар во канадската провинција Британска Колумбија загина во петокот, со што бројот на загинати пожарникари во Канада годинава се искачи на...

Доделени награди за најдобриот полицаец, пожарникар и крводарител во Скопје за...

Во Град Скопје денеска свечено беа доделени признанијата на најдобриот пожарникар, полицаец и крводарител за 2022 година. За најдобар пожарникар во 2022 година истакнат со...

Најголемиот страв е дека последен пат си го гледаш семејството, ќе...

Чувството на судир со пожарот е „Или ти или јас“. Фантазијата станува дрска и подла, тоа е твоја реалност која прави да веруваш дека...

Два пожара во едно деноноќие во Сопиште, повреден е пожарникар

Еден пожарникар од Територијалната противпожарна бригада на град Скопје се здобил со повреди при гаснење пожар во текот на вчерашниот ден во село Сопиште,...

Скопје ги награди најдобриот пожарникар, полицаец и крводарител за 2021 година

Град Скопје со признанија за најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2021 година. Признанијата ги додели градоначалничката Данела Арсовска. За своите заслуги во...

Австриски пожарникар префрлен на клиника откако се повредил во кампот кај...

На пожарникар од австрискиот камп стациониран кај Пехчево му се укажува помош на скопската клиника откако се повредил. Од ТППЕ Берово информираа дека пожарникарот има...

Наградени најдобриот пожарникар, полицаец и крводарител

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2020 година. - Скопје е град на...

Наградени најдобриот скопски пожарникар, полицаец и крводарител за годинава

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2020 година. Наградата за најдобар пожарникар...

Пожарникар во Австралија обвинет за подметнување шумски пожари

Доброволен австралиски пожарникар е обвинет дека намерно подметнал пожар за време на огнената ситихија која ја погоди Австралија. Полицијата уапсила 19-годишно момче поради седум потпалувања...