Ознака: повреден

Мировник на ОН повреден во минофрлачки напад на границата со Либан

Мировник на ОН стациониран во Либан е повреден од минофрлачки оган, соопштија денеска привремените сили на Обединетите нации во јужен Либан (УНИФИЛ), јави ДПА. Инцидентот...

Тројца повредени во напад на карневал во Ротердам

Три лица се повредени кога напаѓач синоќа отвори оган на „Карипскиот летен карневал“ во центарот на Ротердам, соопшти денеска холандската полиција. По инцидентот, кој се...

ОЈО постапува за расчистување на настанот со повреден бугарски навивач во...

Основното јавно обвинителство Скопје е известено за настанот и ги издава сите потребни наредби и насоки за идентификација на лицата кои учествувале во инцидентот...

Камења паднале врз турист од Полска на Матка, пренесен е во...

Денеска е повреден 45-годишен турист од Полска. Бил удрен од камен од одронот кај Матка, по што веднаш, со Итна медицинска помош е префрлен...

Тешко повреден скопјанец, го удрило „БМВ“

Ѓ.Д. (36) од Скопје е тешко повреден откако во него удрило патничко моторно возило „БМВ“, соопшти МВР. Несреќата се случила вчера, на крстосница од булевар...

Два пожара во едно деноноќие во Сопиште, повреден е пожарникар

Еден пожарникар од Територијалната противпожарна бригада на град Скопје се здобил со повреди при гаснење пожар во текот на вчерашниот ден во село Сопиште,...

Со автомобил удрил во малолетник во Тетово и побегнал

Возач во Тетово повредил малолетник и го напуштил местото на настанот. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера околу 14,35 часот е пријавено дека...

Ловџија тешко повреден од негов колега додека биле на лов

Вчера во 14.35 часот во СВР Куманово било пријавено дека во местото викано „Голем камен“, во атар на село Матејче, општина Липково, додека биле...

Tешко повреден велосипедист при сообраќајна несреќа во Тетово

Шеесет и петгодишен велосипедист се здоби со тешки повреди при судир со автомобил на булеварот Маршал Тито во Тетово. Со автомобилот управувал А.А.(35). Велосипедистот бил пренесен во...

Тешко повреден рудар од Пробиштип

Во полициската станица Пробиштип, од ЈЗУ „Нада Михајлова“ вчера било пријавено дека кај нив со тешки тлесни повреди бил донесен М.Д.(27) од Пробиштип. По преземени...