Ознака: плинска боца

Експлозија на плинска боца го предизвикала пожарот во Истанбул, во кој...

Експлозија на плинска боца го предизвикала пожарот што избувна вчера во 16-катница во квартот Бешикташ во Истанбул. Според турските медиуми, најмалку 29 лица загинале...

Едно лице повредно во експлозија на плинска боца во центарот на...

Едно лице е повредено од експлозија на плинска боца  што се случила попладнево на ул. „Моша Пијаде“ во Куманово, соопштија надлежните од кумановската Општа...

Петмина повредени при експлозија на плинска боца во Белград

Пет лица се повредени при експлозија и пожар во продавница во центарот на Белград до кои дошло непосредно пред 9 часот утринава, како што...

Шестмина повредени при експлозија на плинска боца во Матејче

Шест лица се повредени во експлозија на плинска боца која се случила синоќа во викендица во селото Матејче. Во село Матејче, во месноста викана Матејачки...

Велешанец тешко повреден во експлозија на плинска инсталација

Четириесет и осумгодишен велешанец е тешко повреден во експлозија од неисправна плинска инсталација, која настанала ноќеска во неговиот стан на ул. Христо Татарчев во...

Пожарот во Радишани предизвикан од невнимание при заварување

Пожарот кој вчера избувна во непосредна близина на бензинска пупа во скопската населба Радишани, настанал од невнимание при заварување во автомеханичарски сервис. Како што информираат од МВР,...

Повреден тетовец што се обидел да изгасне пожар во својот дом

При експлозија на плинска боца, вчера настанал пожар во куќа на 74-годишник во Тетово. Како што јави МВР, мажот се обидел самиот да го изгасне...

Повредена жена почина во болница по експлозијата во Романовце

Шеесет и три-годишна жена која беше меѓу повредените во експлозијата на плинска боца што се случи минатиот викенд во кумановското село Романовце, во болница...

Четврта жртва од експлозијата во Романовце

Во несреќата во семејна куќа во селото Романовце во која вчера утрото околу 10 часот експлодира плинска боца загинаа три деца на возраст од...

Четворица пациенти по инцидентот во Романовце се во животна опасност

Во текот на денешниот ден во Клиничкиот центар во Скопје примени се седум пациенти со изгореници, повредени од експлозија на плинска боца во кумановското...