Ознака: олимписка шампионка

Првата филипинска олимписка шампионка ќе добие куќа и половина милион евра

Хидилин Дијаз ќе биде запишана во историјата на Филипините, откако го донесе првото олимписко злато во историјата на нацијата со над 100 милиони жители,...