Ознака: ноќ на вештерките

Хајди Клум со генијален костум за Ноќта на вештерките

Хајди Клум (46) се појави во најкомплицираниот костум што една јавна личност го има носено на Ноќта на вештерките. Целиот процес на облекување Хајди Клум...

Пукање во Чикаго за Ноќта на вештерките, застрелано е девојче

Седумгодишно девојче во костим на бубамара е застрелано додека собирало слатки низ куќите во Чикаго за Ноќта на вештерките, соопшти полицијата. Девојчето било погодено во...

Во Њујорк одржана парада за Ноќта на вештерките

Десетици илјади маскирани учесници маршираа синоќа на 46. годишна парада за Ноќта на вештерките во Њујорк, која се одржа под засилен полициски надзор. Парадата долга...

„Минионот“ го збуни Трамп и го насмеа светот

  Како дел од одбележувањето на Ноќта на вештерките во Белата куќа, американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија им поделија бонбони и чoколади...

„Гоустфејс“ го тероризираше Менхетн на Ноќта на вештерките

Вооружен напаѓач со маска од филмот „Врисок“ се впуштил во бегство, откако застрелал две лица во Менхетн на Ноќта на вештерките, според информациите од...