Ознака: нови заразени

Нови 906 заболени и 26 починати од ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 6.006 тестирања, а регистрирани се 906 нови случаи на ковид-19. Починати севкупно 26...

Регистрирани 29 новозаразени од коронавирус, нема починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 29 нови случаи на ковид-19, и тоа од:...

Во Србија 372 новозаразени и седуммина починати

Според последните податоци на здравствените власти, во последните 24 часа во Србија се регистрирани 372 нови случаи на коронавирус и седум смртни случаи. Добиените резултати...