Ознака: меморандум

Македонија и САД потпишаа Меморандум за експерска помош за изработка на...

Македонија и САД денеска потпишаа Меморандум за експертска поддршка за изработка на Националната стратегија за безбедност. Меморандумот, како што соопшти попладнево владината прес-служба, го потпишале...

Македонија и Србија имаат ист интерес – да се развиваат по...

Потпишан меморандум за соработка во евроинтеграциите Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и министерката за евроинтеграции на Србија, Тања Мишчевиќ, денеска потпишаа меморандум за соработка...

Не е чудно што Груби координира со Коридор 8, има многу...

За вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ не е чудно што неговиот колега Артан Груби доби трета функција откако беше назначен за координатор на...

Повеќе пари, нов интерконтинентален меч, клупско СП за фудбалерки…

ФИФА И ЕЦА ПОТПИШАА НОВ МЕМОРАНДУМ ЗА РАЗБИРАЊЕ Светската фудбалска федерација (ФИФА) и Европската клупска асоцијација (ЕЦА) потпишаа обновен меморандум за разбирање помеѓу ФИФА и...

Со меморандуми се олеснува меѓуграничниот проток со Србија

Текстови на меморандуми за разбирање со Владата на Србија за мерките за подобрување на движењето на лица и стоки преку заедничката државна граница, и...

Потпишан меморандум за соработка меѓу агенциите за цивилно воздухопловство на Западен...

Во Белград денеска е потпишан Меморандум за соработка меѓу агенциите за цивилно воздухополовство на Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Македонија, Албанија и Турција. Меморандумот...

Дачиќ и Хил потпишаа Меморандум за разбирање помеѓу српското МНР и...

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ и амбасадорот на САД во Србија Кристофер Хил во Белград потпишаа Меморандум за разбирање меѓу Стејт департментот...

Потпишан Меморандум за експертска поддршка меѓу Македонија и Норвешка

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и специјалниот претставник на Кралството Норвешка за Западен Балкан, амбасадорот Арне Санес Бјорнстад денеска потпишаа Меморандум за соработка...

Потпишан меморандум за соработка

ШАХ По исклучително плодната соработка помеѓу шахистите ветерани и слепите шахисти и лицата со оштетен вид, претседателствата на здружението шаховски клуб на ветерани „Скопје 72“...

Советот на амбасадори договори соработка со колегите од Албанија

Делегација на Совет на Амбасадори во состав Мухамед Халили, претседател, Нано Ружин и Азис Положани, членови на Извршен Одбор, вчера во Тирана беше примена...