Ознака: мандат

Ќе ја трансформираме Македонија во успешна европска приказна, кажа Мицкоски и...

Набргу од денеска ќе биде составена новата реформска влада која што ќе има основна цел и задача да се занимава со реформите, да ги...

Силјановска Давкова ќе го врачи мандатот за состав на влада на...

Претседателката Гордана Силјановска Давкова, напладне, во вила Видно, ќе го додели мандатот за формирање влада на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој по изборите...

Силјановска утре ќе му го додели мандатот за нова Влада на...

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова, утре на 6 јуни во 12 часот, ќе му го врачи мандатот за состав на Влада на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Мицкоски ќе го добие мандатот пред истекот на рокот, подготовки за...

На ден пред истекот на крајниот рок се очекува претседателката на државата Гордана Силјановска Давкова да му го додели мандатот за формирање на нова...

Најверојатно в четврток претседателката Силјановска Давкова ќе му го врачи мандатот...

Најверојатно во четврток претседателката на државата Гордана Силјановска Давкова ќе му го додели мандатот за формирање нова влада на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски,...

Силјановска-Давкова идната недела ќе го додели мандатот за состав на новата...

Претседателката на државата Гордана Силјановска-Давкова идната недела ќе го додели мандатот за состав на новата влада. Од Кабинетот на претседателката за МИА ја потврдија...

Силјановска Давкова идната недела ќе го додели мандатот за состав на...

Претседателката на државата Гордана Силјановска Давкова идната недела ќе го додели мандатот за состав на новата влада. Од Кабинетот на претседателката за МИА ја...

Маричиќ, Шкриељ, Морачанин, Незири… Кои политичари не си обезбедија место во...

Парламентарните избори во 2024 година го „зачуваа“ местото на повеќе од досегашните претставници на народот, а дел од нив ќе мора да се збогуваат...

Радев и додели мандат на Габриел за формирање на нова Влада

Бугарскиот претседател, Румен Радев, денеска и го додели мандатот за формирање нова Влада на досегашната министерка за надворешни работи Марија Габриел од централнодесничарската коалиција...

СДСМ му дава поддршка на Пендаровски за нов мандат за претседател...

Раководството на СДСМ попладнево донело одлука да поддржи втор претседателски мандат на Стево Пендаровски. Партиски извори информираат дека попладнево на состанок на раководството на СДСМ...