Ознака: мазут

Бензините и дизелот остануваат со иста цена, поевтинува мазутот

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1)...

Јавни објекти што користат нафта и мазут – решение?

Несомнено е дека користењето огревно дрво за загревање на домовите е главна причина за загадување на воздухот во градовите во Република Македонија. Но, исто...

Се зголемува цената на мазутот

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек...

Се зголемува цената на мазутот

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек...

Поевтинува мазутот

Мазутот од ноќеска на полноќ поевтинува за 1,052 денари за килограм, а цената на другите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...

Топланите може да користат мазут како резерва само 10 дена и...

Топланите „Запад“ и „Исток“ во Скопје во случај на недостиг на главниот енергенс – гасот, може да користат мазут како резервен енергенс во период...

Скопје Север доби забрана да работи на мазут, ќе го обжалиме...

Од страна на инспектори од Секторот за животна средина во Град Скопје на топланата „Скопје Север“ денеска и изречена забрана да користи мазут, потврди...

Поевтинува мазутот

Мазутот од ноќеска на полноќ поевтинува за 1,478 денари за килограм, а цената на другите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...

Се намалува цената на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во...

Бектеши: Средбата за набавка на природен гас беше во Белград, за...

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека средбата со компанијата за природен гас што му ја посочи Христијан Мицкоски се одржала во Белград. Се...