Ознака: куп на македонија

Првенство и Куп на Македонија во прескокнување пречки

Федерацијата на коњички спортови на Македонија, а во организација на коњичкиот клуб за коњички спорт Илинден од Скопје, утре со почеток од 9 часот,...

Македонија ЃП ја одбрани титулата

Сѐ беше познато дури по изведувањето на пенал-серијата, која ја доби Македонија ЃП со 2-0 против Струга ТЉ, откако во регуларниот дел беше 1-1 ФУДБАЛ...

Струмица Никоб и ГОК Борец во финалето

ОДБОЈКА - КУП НА МАКЕДОНИЈА ГОК Борец и Струмица Никоб ќе играат во денешното машко финале во Купот на Македонија (13 ч.) во спортската сала...

По Купот на Македонија поз­на­ти се учесниците на СП

КАРАТЕ - КАДЕТИ И ЈУНИОРИ Карате-клубот Макпетрол е најуспешен на Купот на Македонија за кадети, јуниори и постари јуниори (до 21 год.), кој се одржа...

Финале на Лига-првенството и Купот на Македонија

КОЊИЧКИ СПОРТ На теренот Хиподром, на скопскиот коњички клуб Илинден, во скопската населба Маџари, денеска, од 10 часот, ќе се одржи првиот „Септемвриски коњички турнир“,...

Куманово ја одбрани титулата, Вардар стигна до 14-от трофеј

МВП и најдобар стрелец кај девојките беше Ангела Јанкуловска од Куманово, а кај мажите признанието за најкорисен играч му припадна на Иван Чупиќ од...

Вардар и Еурофарм Пелистер во меч за трофејот

Во денешното финале, вардарци ќе играат за 14-та, додека, пак, битолчани за шестата куп-титула РАКОМЕТ - КУП НА МАКЕДОНИЈА Ракометарите на Вардар и на Еурофарм Пелистер,...

Металург, Вардар, Еурофарм Пелистер и Бутел ќе играат за трофејот

Турнирот треба да се игра од 14 до 16 мај, а местото на одигрување на натпреварите и полуфиналните двојки ќе бидат одредени дополнително РАКОМЕТ -...

Прекинато македонското првенство

ФУДБАЛ Управниот одбор (УО) на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) по предлог од Комисијата за натпреварување прогласи прекин на натпреварувачката сезона 2019/2020 во Првата лига...

Металург го заокружува составот за новата сезона

Грузискиот централен бек Кбилашвили е шестото засилување за победникот на Купот на Македонија, по пикерот Вујовиќ, левото крило Поповиќ, десното крило Чантурија, левиот бек Мариќ...