Ознака: конечно

Ќе се ограѓаниме ли конечно?

Кому му текна да предложи внесување на етничката припадност во личните карти? Како и во секое етнички поделено општество, така и во Македонија темата...

Конечно автокефалност

Ваквата упорност и непоколебливост на нашата црква треба да бидат пример и за нашите врвни политичари и дипломати, за начинот на кој треба да...

Домот „Копанки“ конечно ќе се реконструира

Речиси девет години по пожарот, кој се случи на 28 јануари 2013 година, конечно радосна вест за љубителите на планината и планинарите на Битола....

Само конечно да пристигнат, а фаворити сепак постојат

Ако земете предвид дека во Германија има седум случаи на 1,6 милион луѓе вакцинирани во период од две недели по вакцината, секој ќе се...

Гасификацијата конечно да стане реалност

Во проектите за нови објекти треба да се предвиди и посебна инсталација за гас, објаснуваат градежниците. Истовремено очекувањата на граѓаните и на компаниите се...

Бред Пит по 30 години конечно доби „оскар“ за глума!

Првата главна улога Пит ја добива во 1988 година во југословенскиот филм „Темната страна на сонцето“, каде што глуми син на Милена Дравиќ. За...

Лондон и Брисел конечно постигнаа договор за брегзит

Преговарачките тимови на Европската Унија и на Британија конечно постигнаа договор за брегзит, откако најдоа компромисно решение за т.н. ирско прашање. Договорот допрва треба...