Ознака: кома

Жена роди бебе додека беше во кома поради ковид-19

Мајка се породи додека беше во кома борејќи се за животот по заразувањето од коронавирус во текот на бременоста. 28-годишната Софи Бирн од Британија...

Ѓорчев: Мојот татко е во кома откако се вакцинираше во Ниш

Познатиот пулмолог Ангелко Ѓорчев, татко на поранешниот пратеник Владимир Ѓорчев, е 73-годишниот Македонец кој паднал во кома откако се вкацинирал вчера во Ниш, Србија. Влатко...

Фотографиите не ги стивнуваат гласините дека Ким Јонг-ун е во кома

Во текот на викендот, нови гласини дека севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун е во кома се распространија на Интернет и во таблоидите, и покрај новите...

По четири години кома почина момчето што беше труено со жива

Дваесет и шестгодишно момче во Германија почина четири години откако изел сендвич во кој неговиот колега ставил жива. Германската новинска агенција ДПА објави дека момчето...

Дачиќ: Дијалогот со Приштина е во кома

Европа очигледно не успеала да издејствува спроведување на бриселскиот договор, изјави министерот за надворешнни работи на Србија, Ивица Дачиќ. Дачиќ пред новинарите во Белград рече...