Ознака: кадети

Каратистите по нови европски медали во Тбилиси

ЕП 2024 ЗА КАДЕТИ И ЗА ЈУНИОРИ Подготвени сме, очекувам добри настапи од кадетите и се надевам барем на еден медал, вели селекторот на кадетите...

Блажеска, Заими и Богдановска ќе настапат на СП за кадети

ЏУДО Ова СП е од огромно значење за понатамошната кариера на овие репрезентативки, но и за македонското џудо воопшто, затоа што првпат по 2017 година...

Трпаноски: Џудото е спорт што сплотува, обединува и поттикнува

БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО ЗА КАДЕТИ ВО КРУШЕВО Особено задоволство ми е да ве видам сите што сте тука како ја покажувате вашата подготвеност за секој предизвик....

Македонците со куп медали од Бар

Македонските надежи освоија вкупно 12 медали, од кои седум златни, два сребрени и три бронзени КАРАТЕ - БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО ЗА КАДЕТИ И ЗА ЈУНИОРИ На Балканското...

Златната македонска генерација од Рига има потенцијал за уште поголеми успеси,...

Успехот што го постигнаа кадетите на последното првенство е огромен и многу значаен, како за нив самите, така и за македонскиот ракомет и неговиот...

ЕП кошарка А-дивизија: Кадетите загубија од Шпанија, во осминафиналето ќе играат...

Македонската кошаркарска репрезентација вечерва загуби од Шпанија со 86:59 во 3. коло од Д-групата на кадетското Европско првенство кое се игра во Скопје. Победникот беше...

Четворица македонски кадети во олстар тимот на ЕХФ шампионатот во Рига

Македонската машката кадетска репрезентација го освои ЕХФ шампионатот во  Летонија, откако триумфираше во финалето против селекцијата на Швајцарија, со 24-22. Место во олстар тимот на...

Кадетите го освоија ЕХФ-шампионатот и обезбедија пласман на ЕП и СП

Кадетската ракометна репрезентација на Македонија е победник на ЕХФ шампионатот во Летонија откако во драматичното финале славеше над селекцијата на Швајцарија со 24-22. Со триумфот...

Македонските кадети изборија финале на ЕХФ шампионатот во Летонија

Ракометарите на Македонија до 18 години ќе играат во финалето на ЕХФ шампионатот во Рига, Летонија откако денес славеа убедлив триумф над Луксембург со...

Македонските кадети поразени од Молдавија на стартот на Балканското одбојкарско првенство

Македонската машка кадетска репрезентација загуби попладнево од Молдавија со 3-1 (23-25, 25-21, 25-17, 25-18) во првиот натпревар на Балканското првенство во Нови Сад. Македонија утре...