Ознака: испитувања

Кина во пустина дупчи дупка длабока 11.100 метри

Кина дупчи дупка во пустината длабока 11.100 метри за да ги проучи слоевите длабоко под површината на земјата, објави „Скај њуз“. Операцијата за дупчење започна...

Експерти бараат отпочнување на тестирањето на вакцини против ковид-19 врз деца...

Група педијатри, специјалисти за инфективни болести, бараат отпочнување на тестирањата за вакцините против ковид-19 врз деца во САД, каде што бројот на смртни случаи...

Не постои подобро чувство од тоа да се биде дел од...

Доктор Онјема Огбуагу е специјалист за инфективни болести и вирусолог од Нигерија, како и вонреден професор и директор на програмата за клинички испитувања за...

ФФМ: Досегашните испитувања не покажуваат знаци за труење со храна кај...

Фудбалската федерација на Македонија во врска со случајот поврзан со Академијата на ФФМ ги доби резултатите од лабораториските испитувања во медицинската установа „Неуро медика“...