Ознака: зграда

Експлозија во зграда во Смедерево, еден загинат, двајца повредени

Едно лице загина, а две се повредени во експлозија во зграда што синоќа се случила во Смедерево. Како што јави РТС, експлозијата се случила на...

Евакуирани 30 објекти во Марсеј по уривањето на две згради во...

Осум лица не одговараат на повиците и се верува дека се под урнатините на двете згради што се урнаа во вчерашната експлозија во Марсеј,...

Се урна станбена зграда во Марсеј, постојат сомнежи за експлозија

Најмалку пет лица се повредени при уривање на четирикатница во центарот на Марсеј, а според градоначалникот тој број може да биде поголем. Марсеј е...

Двајца скопјани пронајдени паднати од зграда, едниот е мртов

Двe лица од Скопје биле пронајдени паднати пред зграда, информира полицијата. Имено вчера во 12.57 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред зграда на...

Оштетени хидранти, украдени панични светла, мебел и велосипеди по ходниците и...

Противпожарниот сојуз на Скопје има посетено 2.800 станбени објекти и најдено низа неправилности Велосипеди, мотоцикли и стар мебел се само дел од работите оставени на...

Забележал дека ѕидот е искривен, тоа ги спасило станарите пред уривањето...

Две соседни згради денеска околу 9 часот и 15 минути се урнаа во францускиот град Лил. Според локалните власти, во инцидентот нема жртви, јави...

Изгаснат пожарот во поранешната зграда на „Технометал Вардар“ во Скопје

Изгаснат е пожарот што изби во поранешната зграда на „Технометал Вардар“, на улица „Македонија“ во центарот на Скопје. Од Центарот за управување со кризи информираа...

Со четирите милиони долари од вилата на Тито ќе се купи...

Македонија доби четири милиони долари од продажбата на заедничкиот имот на поранешна Југославија во Њујорк, а ќе се искористат за потребите на МНР за...

Со парите за продадената југословенска зграда во Њујорк да се купат...

Македонскиот дипломатски синдикат го поздравува успешното продавање на недвижноста на поранешна Југославија на Петата авенија во Њујорк, во рамки на процесот на сукцесија на...

Продадена зградата на СФРЈ во Њујорк за 50 милиони долари, дел...

Една од најстарите њујоршки вили, која Југославија ја купила во 1946 година, продадена е за 50 милиони долари во готовина, потврди најголемата агенција за...