Ознака: желино

Управниот суд ја одби како неоснована тужбата на Европскиот фронт за...

Управниот суд на синоќа одржана јавна расправа ја одби како несонована тужбата поднесена од Коалицијата Европски фронт на Парламентарните избори 2024, против решението на...

Коалицијата „Европски фронт“ поднела тужба пред Управниот суд на решението на...

До Управниот суд вечерва е пристигната тужба од Коалицијата „Европски фронт“ на решението на Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101...

Двајца браќа ранети во пукање кај наплатната рампа во Желино

Две лица се повредени во пукотниците на наплатната станица во Желино што се случиле вчера. Како што било пријавено во СВР Тетово, околу 11 часот...

Безживотното тело во Вардар идентификувано од семејството, ќе има и обдукција

Семејството го идентификуваше и препозна Ердон Рамадани, откако безживотно тело беше најдено утринава околу 10.40 часот во водите на реката Вардар, кај касарната Еребино....

Нуркачи и кучиња-трагачи вклучени во потрагата по момчето чиј автомобил падна...

Продолжува потрагата по возачот на автомобилот кој пред три дена со автомобилот излета во реката Вардар. Во потрагата се вклучени и кучиња трагачи, но...

Се засилува потрагата по исчезнатиот кај Желино, вклучен полициски хеликоптер, ќе...

Согласно информациите во Центарот за управување со кризи (ЦУК), добиени од ангажираните субјекти - институции од Системот за управување со кризи (СУК) и денеска...

Продолжува потрагата по возачот и евентуални сопатници од автомобилот што падна...

Продолжува потрагата по возачот и евентуални сопатници од автомобилот што вчера излета во реката Вардар кај тетовско Желино, известуваат медиумите. Возилото „фолксваген голф 4“...

Автомобил излета во Вардар кај Желино, се трага по патниците

Тетовската полиција информира дека по излетување на возило во реката Вардар кај Желино почната е потрага по луѓе во водотекот. Околу 11.30 часот во...

Во Желино нема да има прегласување

Управниот суд ја прифати тужбата на Движењето Беса, со која се оспорува одлуката на Државната изборна комисија за прегласување во општина Желино. Управниот суд одлучи...

Незадоволството на БЕСА поради Желино ја тресе Владата

БЕСА ќе расправа дали да остане во владејачката коалиција БЕСА на денешното централно претседателство ќе расправа дали да ја напушти владејачката коалиција, по одлуката на...